První hrací den ME „B“ – Výhra 45:44 nad domácím Španělskem

Po včerejším výletu do města, kdy jsme nasávali místní atmosféru a ladili se na mistrovství Evropy, přišel dnes konečně čas na první zápas.

Kvůli probíhajícímu muslimskému svátku jsme hned brzy ráno uvízli s autobusem v husté dopravě a na halu dorazili pozdě – právě ve chvíli, kdy se Španělsko už připravovalo k utkání. Zápas sice začal o patnáct minut později, ale i tak měli kluci jen minimum času na předzápasovou přípravu.

Před samotným utkáním proběhlo slavnostní představení týmů a hymny obou států. U té naší bohužel selhala aparatura, ale českou hymnu jsme společně dozpívali sami. A možná právě všechny tyto komplikace nás skvěle nastartovaly.

Do zápasu jsme vstoupili klidně a soustředěně, drželi vedení až do začátku třetí části. Tam přišly čtyři chyby za sebou a Španělsko převzalo vedení. Následně jsme ale změnili rytmus hry, na hřiště nastoupil Marek Váša a podařilo se nám získat body i vedení zpět.

Celý tým odvedl skvělou práci – hráči na hřišti, perfektní lavička i náš tříčlenný realizační tým, který se tady rozhodně nenudí. Pravděpodobně životní výkon předvedl zástupce kapitána Valter Rönisch. Ostatní hráči pak podali tradičně velmi kvalitní výkony.

Jsme hrdí, že tu máme tak srdečný tým. I když početně nejmenší, srdcem rozhodně jeden z největších.

A víte, že naše reprezentace není jediným českým zástupcem na turnaji? Máme tu také historicky první českou mezinárodní rozhodčí — naši milovanou Lucie Květina Moravcová. A můžete ji vidět právě teď při utkání Itálie s Irskem.

Zdroj a foto: Český ragbyový svaz